Toplist
*
ZY   O autorovi   Koně   Galerie   Časopis   Obchod 
<- ------- ->
*
 

Základní údaje

 • Jméno: Kdo hledá, najde.
 • Přezdívky: ZY, Pásovec Papa, Juan Carlos García-Carrión Martinez de la Peňa y de Ybara.
 • E-mail: O ten musíte poprosit...
 • Věk: Údajně jsem se narodil někdy začátkem srpna 1983.
 • Výška: Plus-mínus 183 cm.
 • Váha: Pravděpodobně okolo 90 kg.
 • Vzhled: Vysoký, štíhlý, silný, krásný - dyť to znáte.
 • Výskyt: Většinou okolí Brna. Přes den zakopaný v práci u komplu, jinak nejčastěji venku s koněm.
 • Stručná charakteristika: Příležitostně šiblý introvertní extrovert se zálibou v počítačích, koních, sci-fi, fantasy, hudbě, kreslení... a kde čem dalším.
...když se kouknu na sebe, tak se musím pochválit...

A teď něco trochu obsáhlejšího

Inferno inside

VtM: Nosferatu vampire

Jistá zubatice, o které možná ještě uslyšíte. :)

Mou nejoblíbenější činností je spánek. Zejména ráno. Jednoduše proto, že večer se vždy najde neuvěřitelné množství zaručeně neodložitelných aktivit.

Vystudoval jsem informatiku na FIT VUT v Brně, včetně jednoho roku na doktorském, ale to jsem nakonec opustil pro vidinu slušné práce. U počítačů samozřejmě tvrdnu značnou část dne, nicméně je tu jeden koníček, konkrétně tento, který jim poslední dobou znatelně konkuruje. Taky mě celkem často přepadá tvořivá nálada. To se pak střídavě vyžívám v kreslení, vymýšlení písniček, psaní povídek a kdejakých jiných blbin včetně internetových stránek... nebo třeba programováním her pro mobily a realtime fyzikálních simulátorů vody. A nebo si prostě jen zahraju na kytaru a tahací harmoniku, což vždy velmi ocení ostatní obyvatelé domu.

V poslední době si nějaký čas nárokuje taky moje žena a s ní stvoření známé pod názvem ZY 2.0. A motorka. A pistole. Prostě takový normální zodpovědný otec.

Zato aktivity jako kolo nebo lezecká stěnu v poslední době poněkud strádají. Ze sezónních aktivit to je stále třeba lyžování, které rád střídám se snowboardem, případně se nebráním po kopcích lítat i pěšky. S vodou, i když tentokrát v trochu teplejší formě, souvisí i potápění. S pořádnou výbavou jsem sice byl jen párkrát a maximální dosažená hloubka šestnáct metrů není nic světoborného, ale v průhledné vodě jsem na hladině vidět jen zřídka. Podobně jednou za čas rád sjedu s kamarády nějakou tu řeku, nebo vyběhnem do přírody jen tak přespat s minimem výbavy. Do toho minima samozřejmě patří plný batoh lihovin a žrádla, které pak společnými silami pálíme nad táborákem.

Kdysi jsem si párkrát užil i plivání ohně, ale posední dobou o tom už jen kecám. Bohužel podobně zřídka jako k plivání ohně se poslední dobou dostanu i k lukostřelbě. Byly časy, kdy jsem střílel téměř každodenně, teď už ani nevím kdy to bylo naposled. Do dob minulých už se dá bohužel zařadit i má záliba v LARPech a RPG hrách obecně. Prostě na to není čas. Z období keramiky mi zbylo už jen pár kousků ve vitríně, spojování kroužků do rozličných rukavic a podprsenek je taky pryč a stejná degradace se dá pozorovat i u domácího zvířectva. Nepočítaje tedy rodinnou psí smečku a stádo koní. Míval jsem totiž strašilky, chameleona, leguána, vodní i suchozemské želvy... ale to už je tak nějak pryč... prý to smrdí a tak...

Zkrátka, jak už to tak u podobných vše dělajících maniaků bývá, zdaleka ne na vše je dost času. Často mě nějaký chvilkový výstřelek přestane po nějaké době bavit. Nicméně když už se rozhodnu něčeho opravdu dosáhnout, tak se to většinou podaří. Jako příklady by mohly stačit hry Hellbreak a War Pigeons, nebo několik vyhraných šampionátů s Montym.

Povinná součást takovéto stránky

 • Počítačové hry: Witcher I+II+III, TES III: Morrowind, Gothic I, II, III, Fallout 3, Vampire the Masquerade: Bloodlines, TES V: Skyrim, TES IV: Oblivion, Half-Life: Vampire Slayer MOD, Half-Life 2, UFO: Enemy Unknown, StarCraft, Dune II, Doom, Worms, Tomb Rider, The Longest Journey, Kyrandia, Lemings, hry na ZX Spectrum.
 • Hudba: Jarek Nohavica, Znouzectnost, Karel Plíhal, Visací zámek, Metalica, Tři sestry, Antrax, Joan Jett, Iron Maiden, Helloween, Dobeš, Kryl, Mládek... Nesnáším dechovku, techno a Gotta.
 • Knihy: T.Pratchett, J.R.R.Tolkien, A.Sapkowski, A.C.Clark, F.Herbert, J.Verne, J.Kulhánek. Obecně sci-fi a fantasy, někdy ale taky sáhnu třeba po knihách o starých kulturách nebo naopak o moderní fyzice.
 • Filmy a seriály: The Rocky Horor Picture Show, Pán prstenů, Shrek, Jak vycvičit draka, Brak, Spaceballs, Vetřelec; Červený trpaslík, Futurama, Stargate, Battlestar Galactica (včetně původní série).
Něco málo z Nočního klubu od Jiřího Kulhánka

Taková moje verze budoucnosti Futuramy

 


Tyto smrtelně vážné stránky vytvořil a spravuje ZY, zástupce Aštara Šerana na zemi! Jestli nemáš rád sušenky, tak sem nelez!